Účinné prostriedky proti celulitíde

Odhaduje sa, že viac ako 85 percent všetkých žien vo veku 21 rokov a viac má celulitídu. U mužov sa celulitída neobjavuje.

Celulitída sa môže vyvinúť na stehnách, pretože táto oblasť má prirodzene viac tukových tkanív. Ďalšie rizikové faktory rozvoja celulitídy zahŕňajú:

celulitida

vek
estrogén
rodinná história
zápal tkanív
zvýšenie tukových tkanív spôsobené prírastkom hmotnosti
strata kolagénu
zlý obeh (bežný problém v nohách)
slabá lymfatická drenáž
zriedenie pokožky (vonkajšia vrstva kože)

Zatiaľ čo celulitída na stehnách môže byť frustrujúca z hľadiska vášho celkového zdravia, nie je na tom nič zlé, tak žiadne obavy. Napriek tomu je pochopiteľné, že mnohé ženy sa jej chcú zbaviť.

Existuje množstvo domácich prostriedkov a cvičení, ktoré sľubujú, že vás celulitídy zbavia, ale treba zistiť, či je to naozaj tak.

Jedným zo sľubných „liekov“ je masáž a to buď domáca alebo u profesionálneho maséra. Masáže sú prínosné pre myseľ i telo, a tiež zmiernia celulitídu na stehnách zlepšením prietok lymfy.

Bioaktívne kolagénové peptidy– tieto doplnky značne zmiernili prejavy celulitídy na stehnách.

Samoopaľovacie prípravky – snáď cenovo efektívnejšie opatrenie na zníženie celulitídy je použitie samoopaľovacích prípravkov. Celulitída je často o niečo menej viditeľná, keď má vaša koža tmavší tón. Zároveň sa vyhnite opaľovaniu na slnku alebo v soláriách – to vedie k ďalším kožným problémom, ako je predčasný vznik vrások a riziko vzniku rakoviny kože.

stehna

Pite viac čistej vody– pitná voda je ďalšia nízkonákladová možnosť, ktorá môže pomôcť pri boji s celulitídou. Nielen, že vás udrží dostatočne hydratované, ale pomôže tiež odstrániť toxíny, ktoré môžu viesť k hromadeniu tuku. Voda môže tiež pomôcť podporiť krvný obeh a lymfu.

Schudnite – zníženie hmotnosti môže tiež pomôcť niektorým ženám, ktoré majú celulitídu, ale len ak ste lekársky považovaná za obéznu. Strata nadmerného telesného tuku môže prirodzene zmierňovať vzhľad celulitídy.