Účinné prostriedky proti celulitíde

Odhaduje sa, že viac ako 85 percent všetkých žien vo veku 21 rokov a viac má celulitídu. U mužov sa celulitída neobjavuje.


Celulitída sa môže vyvinúť na stehnách, pretože táto oblasť má prirodzene viac tukových tkanív. Ďalšie rizikové faktory rozvoja celulitídy zahŕňajú:

celulitida


     vek

     estrogén

     rodinná história

     zápal tkanív

     zvýšenie tukových tkanív spôsobené prírastkom hmotnosti

     strata kolagénu

     zlý obeh (bežný problém v nohách)

     slabá lymfatická drenáž

     zriedenie pokožky (vonkajšia vrstva kože)

 

Zatiaľ čo celulitída na stehnách môže byť frustrujúca z hľadiska vášho celkového zdravia, nie je na tom nič zlé, tak žiadne obavy. Napriek tomu je pochopiteľné, že mnohé ženy sa jej chcú zbaviť .


Existuje množstvo domácich prostriedkov a cvičení, ktoré sľubujú, že vás celulitídy zbavia, ale treba zistiť, či je to naozaj tak.

 

Jedným zo sľubných „liekov“ je masáž a to buď domáca alebo u profesionálneho maséra. Masáže sú prínosné pre myseľ i telo, a tiež zmiernia celulitídu na stehnách zlepšením prietok lymfy.

 
Bioaktívne kolagénové peptidy– tieto doplnky značne zmiernili prejavy celulitídy na stehnách.

Samoopaľovacie prípravky – snáď cenovo efektívnejšie opatrenie na zníženie celulitídy je použitie samoopaľovacích prípravkov. Celulitída je často o niečo menej viditeľná, keď má vaša koža tmavší tón. Zároveň sa vyhnite opaľovaniu na slnku alebo v soláriách – to vedie k ďalším kožným problémom, ako je predčasný vznik vrások a riziko vzniku rakoviny kože.

stehna

 
Pite viac čistej vody– pitná voda je ďalšia nízkonákladová možnosť, ktorá môže pomôcť pri boji s celulitídou. Nielen, že vás udrží dostatočne hydratované, ale pomôže tiež odstrániť toxíny, ktoré môžu viesť k hromadeniu tuku. Voda môže tiež pomôcť podporiť krvný obeh a lymfu.

 
Schudnite – zníženie hmotnosti môže tiež pomôcť niektorým ženám, ktoré majú celulitídu, ale len ak ste lekársky považovaná za obéznu. Strata nadmerného telesného tuku môže prirodzene zmierňovať vzhľad celulitídy.

Účinné prostriedky proti celulitíde
3.7 (73.33%)3