Prečo si kúpiť iPhone X?

Ak vás zaujíma, či by ste si mali kúpiť iPhone X, alebo siahnuť po lacnejších telefónoch, ako je iPhone 8 alebo dokonca so systémom Android, pozrite si jednotlivé výhody a nevýhody, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa.

iphone

Vyzerá ako budúcnosť

Kým iPhone 8 má nový dizajn a super silné sklo na prednej a zadnej strane, a nová možnosť v podobe iPhone X má takmer všetky obrazovky vpredu. Vďaka tomu má zabudovaný veľký 5,8-palcový displej, ktoré nie je oveľa väčší, ako má 4,7-palcový iPhone 8.

Nie je tu žiadne domáce tlačidlo, ale o to nejde. IPhone X je navrhnutý tak, aby bol minimalistický; stačí prejsť nahor, aby ste sa vrátili na domovskú obrazovku s krátkym potiahnutím a podržaním, čím zobrazíte všetky otvorené aplikácie. Pás z ušľachtilej ocele poskytuje dotyk luxusnej triedy, rovnako ako bezšvové zaoblené rohy.

Face ID funguje dobre

IPhone X má nový spôsob odomknutia telefónu a to pomocou fotoaparátu TrueDepth a novej funkcie Face ID. Jediné, čo musíte urobiť, je jednoducho sa pozrieť na iPhone X a prejsť prstom hore na obrazovke, aby ste sa prihlásili. Okrem toho funkcia Face ID slúži na overenie mobilných platieb. Na základe našich testov je funkcia Touch ID trocha rýchlejšia, ale funkcia Face ID funguje aj vtedy, keď máte spotené prsty. A na základe našich testov funguje v tme a na jasnom slnečnom svetle.

mobil

OLED displej – sánka dole

Apple tvrdí, že jeho 5,8-palcový displej Super Retina ponúka realistickejšie farby ako konkurencia a naše hĺbkové porovnanie s Galaxy Note 8 a Pixel 2 XL to len podporuje. Panel OLED iPhone X je tiež jasnejší a ponúka širšie zorné uhly. Obrazovka podporuje aj obsah HDR.

Režim predného portrétu s novými efektmi osvetlenia

Predná kamera TrueDepth od iPhone X vám umožní dosiahnuť rovnaký pôsobivý efekt rozmazaného pozadia pri snímaní portrétov, ako s dvojitou zadnou kamerou. Môžete tiež aplikovať šikovný svetelný efekt Portrét pred fotografovaním alebo po ňom. Možnosti zahŕňajú Stage Light (ktorý úplne odstraňuje pozadie), Contour a ďalšie.

2.0
01