Cítite sa nevyspatí? Problémom nemusí byť skoré vstávanie

Ranné vstávanie nikdy nepatrilo k veciam, ktoré by som obzvlášť obľubovala. Pravdu? Ranné vstávane bolo pre mňa už od detstva katastrofou!!! Minimálne hodinu po zobudení sa so mnou nemohol nikto rozprávať, lebo vedel, že riskuje výbuch sopky. Pred časom sa to však ešte zhoršilo. K rannej zlej nálade, sa pridala neskutočná únava, bolesť krížov, kĺbov, krčnej chrbtice a aj hlavy. V podstate ma z toho bolelo aj celé telo, takže to bolo niečo skutočne neskutočné.

Posteľ so svetielkami a zelenými rastlinami

Spočiatku som tieto ranné stavy pripisovala tomu, že som musela vstávať o trošku skôr, asi o nejakú hodinku. Avšak, o nič lepšie to nebolo ani cez víkendy, kedy mi spánok chýbať nemohol, keďže som spala viac ako jedenásť hodín. Záhadu som nakoniec úspešne vyriešila. Bolo to matracom. Asi týždeň som totiž strávila pri priateľovi a ranné erupcie sopky sa nediali, teda diali, ale v mojom klasickom štýle, nie stokrát silnejšie.

Mimochodom, ale skutočne len v krátkosti, aj podľa mojej lekárky je ranná nervozita v drvivej väčšine prípadov, spôsobený zlým spánkom, a nie tým, že vstávate skoro alebo spíte málo. Väčšinou ej to navyše vždy nevhodným matracom alebo vankúšom, na ktorom máte hlavu príliš vysoko, takže v neprirodzenej polohe.

Matrac a jeho správny výber

Medzi najlepsie matrace, by podľa mnohých ľudí aj predajcov, mali patriť tie tvrdšie. To sa však napríklad v mojom prípade absolútne nepotvrdilo. Keď som skúsila spať na tvrdom matraci, rána boli ešte horšie. Ak nechápete, ako som to mohla skúšať, tak áno, bola som blbá, kúpila si matrac a hneď potom som zistila, že to na ňom nepôjde, našťastie išlo o matrac starý len týždeň, takže sa mi ho podarilo celkom výhodne predať.

Človek drží budík pri hlave spiaceho človeka

Druhá voľba už bola našťastie správna. Bol ňou trošku vyšší a celkom mäkký matrac, na ktorom sa mi spalo veľmi pohodlne, a to ako pocitovo, tak i zjavne reálne, pretože rána sa opäť stali trochu znesiteľnejšími. Takže, ak si budete vyberať matrac, nepozerajte len na to, čo tvrdia ostatní „odborníci“, ale hlavne na to, čo skutočne vyhovuje vám.