Ako riadiť svoju malú podnikateľskú činnosť z domu?

Môže byť ťažké stanoviť hranice, ktoré oddeľujú váš osobný a profesionálny život. Spravujte malý podnik doma vytváraním vyhradeného pracovného priestoru, organizovaním svojho času a ďalších zdrojov, venovaním pozornosti základom podnikania a udržiavaním motivácie.

domácí kancelář.jpg

Vytvorte si vlastnú kanceláriu pre vaše malé firmy. Ak chcete úspešne prevádzkovať podnikanie z domova, musíte pre neho určiť priestor.
Vyhraďte si nejaký priestor napríklad v spálni, suteréne alebo inej miestnosti, ak nemáte dostatok miestností vo vašom dome na vyhradenú kanceláriu. Využite tento priestor len pre vaše obchodné aktivity.Určite svoju kanceláriu alebo pracovný priestor, ako neprístupný pre ostatných členov rodiny alebo spolubývajúcich.
Usporiadajte si domácu kanceláriu. Navrhnite akékoľvek systémy na ukladanie údajov, ktoré potrebujete na efektívne fungovanie vašej firmy. Všetky kancelárske dokumenty a spotrebný materiál uchovávajte vo svojich kancelárskych priestoroch. Určite nechcete v kuchyni loviť účtenku alebo faktúru.

tabulka.jpg

Investujte do dobrého vybavenia. Uistite sa, že máte spoľahlivý počítač, tlačiareň, fax, mobilný telefón a ďalšie obchodné a kancelárske zariadenia, ktoré potrebujete. Udržujte kancelárske pomôcky na dosah ruky, ako sú perá, kancelárske spony, legálne podložky a poznámky.
Ušetrite si nejaké peňažné prostriedky stranou, aby vás neprekvapili určité nečakané udalosti, než začnete svoju malú firmu z domova. Trvá nejaký čas, kým sa stanete ziskovým a určite budete potrebovať peniaze, aby ste sa udržali nad vodou, kým budete rásť.
Vaše podnikanie môže nakoniec prerásť váš domov, najmä ak máte inventár, ktorý potrebujete uskladniť alebo je potrebné predvídať, že bude nevyhnutné najať ďalších zamestnancov. Zostaňte flexibilný a vypracujte strategický plán na riadenie rastu vášho podnikania.
     Buďte pozitívni, motivovaní a verte v samých seba. Je ľahké vzdať sa, najmä v počiatočných fázach rozvoja vášho malého podniku. Neustále pracujte na dosiahnutí svojich cieľov a hlavne si stanovujte také stanoviská, ktoré ste schopní zvládnuť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup